Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Časté dotazy

KLOUBEX

Mohu užívat Kloubex, pokud beru antirevmatika? Můj lékař mi žádné doplňky stravy nedoporučuje užívat a přesto bych chtěla dělat pro své bolavé klouby něco víc.

Ano, určitě dbejte doporučení Vašeho lékaře. V případě Kloubexu, který obsahuje složku MSM, která sice působí jako kloubní výživa, se nedoporučuje užívat současně s léky jako jsou diklofenak sodný nebo ibuprofen. Doplňky stravy nedoporučujeme užívat ani osobám, které užívají léky typu Warfarin (na ředění krve).Máte-li však zájem o Kloubex nebo některý z našich doplňků, můžete se se svým odborným lékařem předem poradit. Přesný obsah jednotlivých doplňků stravy najdete ve Složení.

 

Je zapotřebí se zapojit do Programu péče o klouby, pokud si chci objednat jen tříměsíční kůru?

Program je primárně určen těm, kteří chtějí dlouhodobě pečovat o svoji pohybovou soustavu. Ať již preventivně a nebo z nějakého konkrétního zdravotního důvodu. V případě, že po tříměsíční intenzivní kůře pocítíte znatelnou úlevu, je to většinou signál, že tělu byly v rámci kůry dodány živiny v takové míře, jakou v běžném stavu nedisponuje. Záleží na každém, jaký přístup si zvolí. Jelikož péče o pohybový aparát nevnímáme jako jednorázovou či krátkodobou záležitost, doporučujeme se do Programu zapojit. Dobu trvání Vaší účasti v Programu si řídíte Vy sami.

 

Na balení je uvedeno, že se užívá 2x denně 3 tobolky. Zdá se mi to hodně. U jiného přípravku na klouby jsem užíval jen jednu tabletu.

Ano, na balení tříměsíční intenzivní kůry je uvedeno dávkování 6 tobolek denně (na obalu uvádíme 2 krát denně 3 tobolky, je však možné si dávku rozvrhnout též na 3x denně 2 tobolky). V pokračovací kůře se užívá již snížená dávka a to 4 tobolky denně. Dávkování je odborníky navrženo a otestováno tak, aby si tělo během úvodní tříměsíční intenzivní kůry vytvořilo dostatečně vysoké hladiny účinných látek, které jsou obsaženy právě v množství 6 tobolek. Naším cílem je, aby Kloubex účinně fungoval, a proto v dávce 6 tobolek dodáváte tělu potřebné množství jednotlivých složek: 1620 mg glukosamin hydrochloridu, 900 mg MSM, 180 mg hydrolyzovaného kolagenu, 120 mg kyseliny hyaluronové a dávky vitaminů v minimálním množství 150%. U jiných, na trhu dostupných, preparátů se můžete setkat s množstvím výrazně nižším. Prosím, věnujte vždy pozornost „Složení", kde najdete přesné údaje o množství všech účinných látek. Můžete si je případně porovnat s přípravkem, s nímž máte zkušenost. Kloubex je vyvinut tak, aby plnil dlouhodobě účel Programu péče o klouby a pohybový aparát a byl pro své uživatele skutečným přínosem.

 

Mám bolavá kolena a chci vyzkoušet Kloubex. Když si nasadím nějaký doplněk stravy, začnu obvykle trpět nadýmáním a zácpou. Máte nějaké zkušenosti s těmito nežádoucími účinky?

U Kloubexu nejsou pozorovány žádné nežádoucí vedlejší účinky. V případě, že máte uváděné obtíže opakovaně, nelze vyloučit, že budete zažívat díky vysoké dávce glukosaminu v denní dávce Kloubexu, v prvních dnech podobné zkušenosti, které by se měly rozložením denní dávky postupem času srovnat. Doporučujeme vydržet a naopak vyčkat na nástup účinku na pohybový aparát. Obvyklá doba nástupu se pohybuje od 2 do 10 týdnů. Máme též několik pozitivních ohlasů, kdy účinky Kloubexu byly zaznamenány již po týdnu užívání.

 

Jsem po operaci umělého kloubu a docházím na rehabilitace. Má pro mě ještě vůbec kloubní výživa význam?

Ve Vašem případě je přímo žádoucí posilovat kloubní systém. V našem těle je více než 100 kloubů a pokud jste prodělal operaci kloubu, je potřeba si uvědomit, že při nedostatečné výživě může být postiženo více kloubů a ne všechny jsou vyměnitelné. Klademe proto důraz na dlouhodobou prevenci i na dostatečnou výživu v pooperačních stavech v rámci Programu péče o klouby a pohybový aparát.

 

Užívám několik měsíců Imun-X. Mohu si k tomu přidat Kloubex nebo bych měla Imun-X vysadit?

Veškeré naše doplňky stravy jsou v rámci vývoje v našich laboratořích sestaveny tak, aby se doplňovaly a navzájem podporovaly. V žádném případě nemusíte Imun-X vysazovat. V případě, že se chcete začít věnovat svým kloubům a pohybovému aparátu, je naopak žádoucí posilovat i svůj imunitní systém. Máte-li obavy kombinovat Kloubex s Imun-Xem nebo jiným doplňkem stravy, doporučujeme rozložit si užívání během dne (např. Imun-X užívat ráno a dávky Kloubexu si vzít během dne a večer).

 

Ve vašem programu děláte během užívání pauzy a já jsem zvyklá užívat dlouhodobě jiné přípravky, které průběžně střídám. Mohu si Kloubex objednat i bez těch měsíčních pauz?

Náš Program péče o klouby a pohybový aparát je nastaven tak, aby úvodní intenzivní kůra nastartovala organismus a vytvořila dostatečně vysokou hladinu účinných látek v organismu. Po této úvodní tříměsíční kůře následuje měsíční pauza, během níž stále ještě organismus čerpá z dodaných dávek jednotlivých složek. Přerušením užívání zároveň tělo dostává impulz k tomu, aby efektivněji využívalo účinné látky a tak zvaně „nezlenivělo". Další pokračovací kůry jsou čtyřměsíční s mírně sníženou dávkou. Přesný rozpis najdete v sekci Dávkování. Nastavený Program péče o klouby a pohybový aparát zajistí tělu dostatečný příjem tělu prospěšných látek a nemusíte se tolik obávat měsíčních pauz. V případě, že budete chtít užívat Kloubex bez přerušení, můžete se samozřejmě obrátit na náš Zákaznický servis a upravit si termíny jednotlivých dodávek.

 

V čem mi může být Program péče o klouby přínosný?

Program péče o klouby a pohybový aparát byl vytvořen našimi odborníky tak, aby účinek všech složek obsažených v doplňku stravy Kloubex v kombinaci s nastavenými kůrami byl v dlouhodobém časovém horizontu maximálně účinný, a to nejen pro prevenci, ale i pro optimalizaci stávajících problémů s klouby a pohybovým aparátem. Smyslem celého Programu je vyvolat také dlouhodobý zájem o péči o své tělo a pohybovou soustavu u české populace, protože jedině dlouhodobá systematická péče může přinést své ovoce. Řešit problémy kloubů až ve chvíli, kdy nás něco bolí a nebo až když podstupujeme operaci, je většinou nezbytností. Účastí v Programu máte jistotu, že pro svůj pohybový aparát děláte s naší podporou maximum v rámci kloubní výživy. Většinou nám chybí smysl pro řád a pravidelnost a bez „odborného dohledu" se nám nedaří dlouhodobě vytrvat v nastavených vizích (týkajících se zdraví). S naší podporou máte jistotu, že dlouhodobou systematickou péči o své klouby a pohybový aparát zvládnete.

 

Od jakého věku mohu Kloubex užívat? Je mi 16 a mám doporučeno lékařem po úrazu kolene užívat nějakou kloubní výživu.

Obecně doporučujeme doplňky stravy užívat po dosažení dospělosti. Každý případ je však potřeba posuzovat individuálně. Pokud Vám však lékař přímo doporučuje nasadit kloubní výživu, nemáte důvod ho neuposlechnout. V každém případě je vhodné s odborníkem přímo konzultovat Vámi zvolený doplněk stravy, přesněji řečeno jeho dávkování, a to s ohledem na věk i váhu dospívajícího organismu.

 

OCULUMAX

Je mi 38 let a nikdy jsem neměla problém se zrakem. Pracuji od ukončení vysoké školy skoro denně 8 hodin na počítači a při nedávné kontrole mi lékařka diagnostikovala začínající zelený zákal. Nemám žádné vážné problémy, jen mívám stále častěji unavené oči od počítače. Večer na televizi už se poslední dobou ani nedívám. Může mi Oculumax s mým problémem pomoci?

Oculumax byl vyvinut právě na problémy, které zmiňujete. Předpokládáme, že Vaše lékařka Vám poskytla základní doporučení a předepsala vhodnou léčbu. V každém případě je pro oči současně vhodné zařadit odpovídající výživu. Zmiňovaný zelený zákal se obvykle objevuje v pozdějším věku, ale právě práce na počítači může být jednou z příčin této choroby i u osob mladšího věku. Oční výživa společně s dodržovanou předepsanou léčbou může zajistit, že se onemocnění nebude dále zhoršovat.

 

Našemu tatínkovi je 75 let a poslední dva roky musí dvakrát až třikrát ročně docházet do nemocnice na "rozkapávání" očí, aby se mu srovnal oční tlak. Lékař mu předepsal na oči kapky, které mu připravují na míru v lékárně a doporučil mu, aby užíval nějakou výživu pro oči. Tatínek se nám léčí na cukrovku a nevíme podle čeho volit nějaké vitamíny pro oči, aby mu nedělaly špatně. Je Oculumax vhodný i pro diabetiky?

U vašeho tatínka zřejmě dochází ke změnám na očním pozadí a následně trpí na zvýšený nitrooční tlak. U diabetiků navíc často dochází k poškození centrální části sítnice zodpovědné za ostré vidění. Oculumax byl vyvinut tak, aby jeho účinné složky byly v dostatečně vysokých dávkách a zároveň bez případných kontraindikací. Oculumax při pravidelném dlouhodobém užívání přispívá k normálnímu stavu zraku, proto můžeme vašemu tatínkovi tento přípravek doporučit. Samozřejmě se můžete vždy ujistit o jeho vhodnosti při pravidelných kontrolách u tatínova očního lékaře.