Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O zdraví

Orientovat se v základních informacích spojených s naším zdravím by měla být součást života každého, komu záleží na zdraví svém a svých bližních.

Proto stojí za to číst:

Péče o močové cesty v letních dnech

Věděli jste, že během léta přibývá až čtyřikrát více případů infekce močových cest oproti jiným ročním obdobím? Poradíme vám, jak si léto v klidu užít bez nepříjemných příznaků prochladnutí nebo zánětu močových cest.

Celý článek


Jak doplnit ztracenou energii? Jde to i přírodní cestou…

Nejrychlejším způsobem, jak tělu dodat energii je konzumace kávy nebo energetického nápoje. Věděli jste, že stejného výsledku můžete dosáhnout i přírodní cestou?

Celý článek


Jarní detoxikace organismu

Do prvního jarního dne zbývá už jen pár dní, a právě teď nastává ta správná doba k detoxikaci našeho organismu.

Celý článek


Nepodceňujte důležitost močové soustavy

Pokud jste se někdy setkali s onemocněním močové soustavy, ať už se jedná o zánět močových cest nebo močového měchýře, můžete sami potvrdit, že jedná o velmi nepříjemné až obtěžující onemocnění. Pomocí vhodné prevence se dá těmto obtížím předejít a časté, opakující záněty i eliminovat.

Celý článek


Zimní sporty mohou našim kloubům uškodit

Sezóna zimních sportů je právě v plném proudu, a zvláště v tomto období je potřeba věnovat svým kloubům odpovídají péči.

Celý článek


Fakta a mýty o menopauze

Kolem menopauzy existuje stále mnoho mýtů a falešných pověr, které mohou negativním způsobem ovlivňovat psychiku žen.

Celý článek


Jak podpořit dětskou imunitu a její obranyschopnost?

Imunitní systém se začíná utvářet již od narození dítěte, a proto první roky života významně ovlivňují funkčnost imunitního systému s ohledem na pozdější věk dítěte až po jeho dospělost. Naučte se, jak vhodně podporovat dětskou imunitu.

Celý článek


I oči si zaslouží péči

Zrak je naším nejdůležitějším smyslem, který nám umožňuje vnímat světlo, tvary a barvy. Téměř většinu informací vnímáme právě zrakem, a proto si i oči, stejně jako ostatní orgány v našem těle, zaslouží odpovídající péči.

Celý článek


KOSTERNÍ SOUSTAVA A JAK JÍ VNÍMAT

Víte, že o Váš Vaše kostra vypovídá více, než si sami myslíte? Už jen z pohledu toho, jaké máte držení těla se dá poznat, jaký máte vztah k životu, a především sami k sobě.

Celý článek


Proč máme v Kloubexu kolagenní hydrolyzát GELITA® ?

Kolagenní hydrolyzát GELITA® je prověřený a zcela bezpečný i při dlouhodobém užívání.

Celý článek


Důležitost vitamínů a minerálních látek v mužském organismu

Především na podzim a v zimě je potřeba dodávat tělu dostatek vitamínů a minerálních látek. Pokud dojde k poklesu potřebných živin, projeví se to nejenom na fyzickém stavu mužů, ale také na jejich psychice.

Celý článek


Důležitost vitamínů, minerálů a živin při sportu – část 2.

Sportovní výkony nebo jakákoliv jiná fyzická aktivita si kladou zvýšené nároky na lidský organismus. Stejně jako různé věkové kategorie tak i aktivní sportovci potřebují pravidelně doplňovat vitamíny a minerály ve větším množství. Nedostatek vitamínů v organismu sportovce může negativním způsobem ovlivnit výkonnost, ale také správné fungování těla.

Celý článek


Důležitost vitamínů, minerálů a živin při sportu – část 1.

Sportovní výkony nebo jakákoliv jiná fyzická aktivita si kladou zvýšené nároky na lidský organismus. Stejně jako různé věkové kategorie tak i aktivní sportovci potřebují pravidelně doplňovat vitamíny a minerály ve větším množství. Nedostatek vitamínů v organismu sportovce může negativním způsobem ovlivnit výkonnost, ale také správné fungování těla.

Celý článek


Proč je důležité udržovat svá játra a žaludek ve formě?

Játra, stejně jako žaludek plní v lidském organismu celou řadu životně důležitých funkcí. Pokud oba tyto orgány přetěžujeme, ačkoliv mnohdy nevědomky, můžeme negativním způsobem ovlivnit fungování celého těla. Položte si otázku, kdy naposledy jste udělali něco prospěšného pro svá játra nebo žaludek?

Celý článek


Důležitost vitaminů a minerálů ve stáří

Různá období v životě každého člověka jsou charakterizována odlišnou potřebou určitých vitamínů. Zejména populace seniorů se potýká s častým nedostatkem vitamínů a minerálních látek, které jsou pro zdravý organismus nepostradatelné. Seniorský věk je obvykle uvažován od 60 roku věku, avšak k fyziologickým změnám, které provázejí stárnutí, dochází výrazněji po 50 roce věku, kdy přibývají vrásky, mění se struktura kůže a přicházejí potíže spojené s tělesnou i duševní kondicí.

Celý článek


Důležitost vitaminů a minerálů pro ženský organismus

Vitaminy jsou pro lidský organismus nepostradatelné a jsou důležitou částí při mnoha procesech, které se odehrávají v lidském těle. Většinu vitaminů a minerálů si tělo nedokáže vyrobit samo, a proto je získává z přijímané potravy. Některé vitamíny jsou zejména pro ženy významně důležité a měly by je přijímat ve větším množství než muži.

Celý článek


Nestyďte se za problémy s erekcí

V České republice se s problémy spojených s erekcí potýká přibližně jeden milion mužské populace. Především stud může za to, že jen malé množství postižených vyhledá lékařskou pomoc. Problémy s erekcí se mohou objevit náhle nebo pozvolna a mohou být jen prvním příznakem závažnějších onemocnění, jako je cukrovka, nemoci cév nebo rakovina prostaty.

Celý článek


Menstruace jako přirozená součást života každé ženy

Menstruační cyklus provází dívky a ženy po celé jejich fertilní období - tedy období plodnosti a schopnosti porodit dítě. Pravidelný měsíční cyklus končí definitivně až menopauzou a stejně jako u té, má i menstruace velmi individuální průběh a každá žena jí prožívá jinak.

Celý článek


Nejčastější příčiny vzniku a druhy srdečně-cévních onemocnění

Na nemoci srdce a cév umírá v České republice každý druhý člověk. Výjimkou nejsou ani vyspělé země světa, kde kardiovaskulární onemocnění postihuje více než polovinu obyvatelstva. Přesto, že jde o alarmující údaje, své srdce a cévy většinou řešíme až v případě, že se vyskytne zdravotní problém. Silné srdce a průchodné cévy jsou základem zdraví a měla by jim být věnována každodenní pozornost.

Celý článek


Stravovací návyky během menopauzy

Menopauza je významným milníkem v životě každé ženy. Průběh menopauzy ovlivňuje celá řada faktorů, mezi které patří dědičnost, ale také způsob stravování nebo životní styl. Správnou a vyváženou stravou lze mnoha nepříjemným symptomům předejít a zároveň se vyvarovat závažným onemocněním, které ohrožují ženy v době i po skončení samotného klimakteria.

Celý článek


ALOE VERA- zázračná a účinná rostlina

Aloe vera je díky svým lékařským účinkům známá po tisíce let a její věhlas se brzy rozšířil do celého světa. Z dužnatých listů se lisováním získává šťáva, která obsahuje přes více než 200 aktivních, pro tělo prospěšných látek. I dnes patří Aloe vera mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější léčivé rostliny, a to především ve farmaceutickém, kosmetickém nebo potravinářském průmyslu a často také bývá ozdobou našich zahrádek.

Celý článek


Víte, že menopauza a bolesti kloubů mohou mít přímou souvislost?

Menopauza je těžké období v životě každé ženy, kdy ženské pohlavní orgány přestávají plnit svou primární funkci. Příznaky menopauzy jsou velmi individuální, ale vysoké procento žen se potýká s častými bolestmi kloubů v období klimakteria.

Celý článek


Jak se cítit skvěle ve svém těle

Současná doba je plná stresu a spěchu. Čas pro sebe se stává velkým luxusem. Většina z nás to zná-práce, děti, hypotéka. V nekonečném denním kolotoči „musím vše zvládnout“ se zachytíme velmi snadno. Poté se obvykle dostaví únava a vyčerpanost.

Celý článek


Život během menopauzy

Význam slova menopauza je odvozen z řeckých slov „men“ (měsíc) a „pausis“ (ukončení). Jedná se o přirozený stav v životě každé ženy, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků, zastavuje se menstruační cyklus a nastává ztráta plodnosti. S menopauzou úzce souvisí celá řada nepříjemných symptomů, se kterými lze bojovat přírodní cestou bez využití hormonální terapie.

Celý článek


Bolesti kloubů

Klouby lze definovat jako pohyblivé spojení dvou či více kostí. V lidském těle se nachází přes 200 různých kloubů, které zajišťují plynulý pohyb při veškerých našich aktivitách. V České republice trpí bolestmi kloubů téměř čtvrtina obyvatel, bolesti nepostihují pouze seniory, ale i osoby mladší třiceti let.

Celý článek


Testosteron

Testosteron patří mezi nejznámější mužské pohlavní hormony a stal se synonymem mužnosti. Slovo testosteron si spojujeme především s mužskou sílou, svalnatou postavou nebo výrazným ochlupením, ale tento mužský hormon v sobě skrývá daleko více důležitosti, než si myslíme.

Celý článek


Bolest hlavy

S pocitem bolesti hlavy se během života setká každý z nás. Může se jednat o příznak nemoci, která nemusí být nikterak závažná, ale také se může jednat o život ohrožující stav, kdy je nezbytně nutné navštívit svého lékaře. Bolesti hlavy, současně s bolestmi zad a kloubů patří mezi nejčastější dlouhodobé bolesti u dospělých lidí.

Celý článek


Jak na zdravá játra

Játra jsou největším vnitřním orgánem a zároveň největší žlázou v těle. Plní celou řadu důležitých úkolů v lidském organismu, bez kterých by naše těla nemohla fungovat.

Celý článek


O menopauze

Menopauza, přechod či klimakterium. Názvy, za kterými se skrývá fyziologický a naprosto přirozený stav, se kterým se v životě setká každá žena. Menopauza s sebou přináší nepříjemné potíže, které negativně ovlivní kvalitu života. Preventivní opatření, správná životospráva a podpůrná terapie mohou projevy menopauzy omezit.

Celý článek


Prostata

Téměř polovina mužů ve středním a vyšším věku se potýká s problémy spojených se zvětšenou prostatou. Je to téma, o kterém se muži zdráhají mluvit, často přehlížejí své obtíže, přestože jim zvětšená prostata snižuje kvalitu života.

Celý článek


Jak pečovat o pleť

Jen málokterá žena se nechce líbit, ať již svému partnerovi nebo okolí, v němž se běžně pohybuje. S tím souvisí i péče o dokonalost pleti. Již od puberty bývá většina žen citlivá na kdejaký pupínek a na různé nedokonalosti pleti. Nejen v minulosti ženy pro péči o krásnou pokožku používaly vajíčka, med, bylinky nebo mléčné produkty. V současné době máme možnost vybírat z desítek či stovek přípravků pro zdravou pleť, které pleť vyživují či hydratují. Poslední roky ukazují, že většina žen se zajímá nejen o skladbu toho, co konzumují, ale také věnují velkou pozornost složení toho, co si aplikují na své tělo. Na straně výrobců tak vzniká snaha eliminovat škodlivé složky a vytvářet kosmetické přípravky minimálně bez parabenů a silikonů.

Celý článek


Imunita dětí

Jak nejlépe posílit imunitu svých dětí? To je velmi často diskutovaná otázka mezi rodiči, obzvláště těmi, jejichž děti bývají častěji nemocné. Zvýšená nemocnost se obvykle projevuje v období náhlých teplotních výkyvů na podzim a na jaře a samozřejmě v době, kdy se dítě vrací oslabené po nemoci zpět do kolektivu.

Celý článek


Když nás bolí hlava

Každý, koho občas postihne bolest hlavy, velice dobře ví, jak je takováto bolest zatěžující a život komplikující. Když nás bolí koleno, tak se nám nejspíš špatně chodí, ovšem když nás bolí hlava, mívá to mnohem širší dopady. Bolesti hlavy mívají různé průvodní jevy, dají se dokonce kategorizovat do více typů bolestí, trvají různě dlouhou dobu a probíhají s různou intenzitou. Někdy bolest odezní v řádu hodin, jindy trvá i několik dní.

Celý článek


Naše kozy

Často dostáváme od našich zákazníků všetečné otázky ke kozímu kolostru. Tou nejčastější otázkou však zůstává, podle čeho kolostrum vybírat. Ten první rozhodovací krok jsme učinili za naše zákazníky tím, že jsme zvolili kolostrum kozí.

Celý článek


Aloe vera

Aloe vera, svým plnohodnotným názvem Aloe Barbadensis Miller, se stala v posledních letech jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin. Využití jako léčivka našla však už před více než 4 000 lety. V přírodě najdeme více než 200 druhů, z čehož jsou asi jen 3 druhy s léčivými schopnostmi. Gel (tekutina) získávaná z tvrdých listů této rostliny našla využití jako doplněk stravy, ale též kosmetice či farmakologii.

Celý článek


Sladkovodní řasa Chlorella vulgaris

Chlorella patří v posledních letech mezi nejzajímavější jednobuněčné řasy, které upoutávají naši pozornost díky tomu, že obsahují ve vyváženém poměru všechny významné esenciální aminokyseliny, které si člověk sám neumí vytvářet.

Celý článek


O prostatě

Téma týkající se mužů a nepřímo jejich partnerek se stává v posledních letech stále více diskutovaným. Muži se začínají v mnohem mladším věku, než tomu bylo dříve, věnovat prevenci prostaty. V první řadě je důležité omezit nadměrnou spotřebu alkoholu a cigaret.

Celý článek


Péče o klouby a důležité složky doplňků pro klouby

Co konkrétně a co nejrychleji pomůže při bolestech kloubů? Jak co nejrychleji dodat kloubům, šlachám a chrupavkám kvalitní výživu? Pokud očekáváte jednoznačnou a zaručenou radu, pravděpodobně vás zklame i ten nejlepší kloubní specialista. Nejdříve je důležité si uvědomit, jak se vaše kloubní potíže projevují, s jakou intenzitou a jaké kroky jste již k nápravě učinili v rámci úpravy zdravého životního stylu. Kloubní onemocnění nepřichází ze dne na den a většinou vzniká dlouho před tím, než se objeví zjevné obtíže.

Celý článek


Horší se vám zrak?

Zrak patří k hlavním smyslovým orgánům a díky němu vnímáme většinu podnětů z okolního světa. Ze všech pěti smyslů se učíme nejvíce právě zrakem.. Pokud se začnou dostavovat problémy se zrakem, vnímáme tuto skutečnost velmi nepříjemně. Potíže většinou přicházejí s přibývajícím věkem, ale i v mladém věku se setkáváme s oční nedostatečností, různými záněty nebo i závažnými onemocněními.

Celý článek


Záněty močových cest

S různými formami zánětů močových cest se potýkají každoročně desetitisíce jedinců. Některé lidi provází bohužel po celý život. Pozornost močovým cestám by měly věnovat hlavně ženy, u nichž často dochází k opakovaným obtížím. S odpovídající prevencí se dají nepříjemné stavy eliminovat a v lepším případě i trvale odstranit.

Celý článek


Výživa oka

Lidské oko je jedním z našich smyslových orgánů a jeho funkce je z pohledu vnímání okolního světa nezastupitelná. Jedná se o poměrně složitý orgán a stejně jako celé naše tělo, potřebuje pro své správné fungování dostatečnou výživu. S ohledem na jeho konstituci je oko vystavováno výrazně vyššímu stupni oxidačního stresu. V současné době je patrné, že většina jedinců po 40 roce věku začíná mít problém s ostrým viděním. I tomu však lze předcházet.

Celý článek


Je zdravé dlouhodobé podávání doplňků stravy?

Může se zdát pošetilé klást si tuto otázku, avšak mnoho specialistů v oboru či lékařů tuto otázku stále častěji otevírá a současně tak pobízí pacienty k tomu, aby tuto otázku kladli výrobcům doplňků stravy.

Celý článek


Pryč s bolestí kloubů

Bolest kloubů nás obvykle začne přepadat občasně, někdy to jsou zatuhlé klouby po ránu, někdy bolest následuje po náročnější fyzické práci nebo sportu. Z občasných bolestivých stavů se postupem času stane bolest setrvalá a tato již nás nutí navštívit lékaře. Všemu se však dá předcházet a dá se těmto bolestivým stavům ulevit. Nemusíme se dostat do stavu, kdy bez medikamentů neuděláme ani krok. Stačí začít pečovat o svůj pohybový aparát včas a i zde platí, že nikdy není pozdě.

Celý článek


O kolostru

Základní biologickou tekutinou je sekret mléčných žláz savců. Téměř každý novorozenec se setkává bezprostředně po porodu s mateřským mlékem. V prvních dnech po porodu se kojenému jedinci dostává tzv. nezralé mléko označované jako mlezivo nebo kolostrum.

Celý článek


Nehty

Víte o tom, že nehty mohou vypovídat mnohé o našem zdraví? Nejen jejich tvar, ale i zbarvení, pevnost či křehkost vypovídají o naší celkové kondici. Jejich změněná barva nebo struktura často poukazuje na jejich plísňové onemocnění.

Celý článek


Detoxikovat a hubnout

Většina z nás vlivem stavu životního prostředí hromadí v organismu těžké kovy a jiné toxiny, což znamená pro organismus velkou zátěž. Existují však možnosti, jak se této zátěže zbavovat a minimalizovat si případné budoucí potíže. Velkou zásluhu na odstraňování těžkých kovů z těla má vhodný výběr potravin, pravidelný odpočinek a pohyb.

Celý článek


Beta glukany

Glukany jsou polysacharidy, které dělíme na alfa-glukany a beta-glukany, které ještě dále označujeme čísly vyjadřujícími atomy uhlíku, přes něž jsou k sobě glukózové jednotky vázány. Účinky alfa-glukanů jsou stále ještě podrobovány výzkumům, ačkoli je několika studiemi prokázán jejich významný podíl na prevenci a léčbě některých onemocnění. Beta-glukany naproti tomu mají již mnoho svých stoupenců díky prokazatelným výsledkům v posílení imunitního systému.

Celý článek


Detoxikace organismu

Hlavním úkolem detoxikace je odstranění nežádoucích odpadních látek, které se ukládají primárně do buněk a tkání. Zadržováním toxických látek v těle se zpomaluje regenerace orgánů a především těch částí těla, kde je těchto látek uloženo nejvíce. Očistou můžeme tělo zbavit toxinů, těžkých kovů, ale též plísní. Pravidelnou očistou organismu prospějeme hlavně játrům a ledvinám, díky nimž se nám navrátí tolik potřebná životní energie.

Celý článek


Artritida versus osteoatritida

Kolik rozdílů mezi artritidou a osteoartritidou znáte Vy?

Celý článek


Kyselost v těle

Víte, že překyselené tělo může způsobovat bolesti kloubů a svalů? Že řídnutí kostí je také jedním z dopadů kyselosti v těle?

Celý článek


Glukosamin sulfát

Glukosamin je tělu vlastní bazická sloučenina. Tělo si vytváří vlastní glukosamin, který se zabudovává do polysacharidů, které mají v tělu různé funkce. Například chondroitinsulfát je jednou z hlavních složek kloubních chrupavek.

Celý článek


Jak na artritidu

Máte pocit, že jste již prostudovali nespočet materiálů o artritidě, dostali nespočet odborných rad i podnětů od svého okolí a stále nepřichází žádná zásadní úleva od bolesti? Chtěli byste už konečně slyšet nějaký rozumný názor? V první řadě byste si měli udělat sumarizaci toho, co jste v rámci svých bolestivých stavů pro zlepšení podnikli. Zároveň si zkuste vzpomenout, zda a nakolik došlo v procesu k nějakým změnám. Ať pozitivním nebo negativním ….

Celý článek


Tělesný trénink při revmatickém onemocnění

I přes veškeré bolesti, které způsobují revmatické nemoci, je důležité přistupovat k léčbě komplexně. To znamená nejen nepodcenit odbornou léčbu, dostatečnou kloubní výživu, ale také dát prostor pravidelnému tělesnému cvičení.

Celý článek


Revmatické nemoci

Co vlastně víme o revmatismu? Jedná se o onemocnění kloubů, šlach, svalů i dalších orgánů. Ač se jedná o onemocnění hodně rozšířené a především bolestivé, nevěnujeme mu důsledně dostatečnou pozornost. Bolestmi revmatického charakteru trpí bohužel už i malé děti. Pro starší osoby se stává doslova strašákem.

Celý článek


Co dělat při bolesti kloubů?

Máte obavy, že se bolest kloubů stane Vaším nerozlučným společníkem? A nebo již bolesti kloubů zažíváte? Naštěstí vždy existuje řešení, jak bolest kloubů ze života eliminovat a nebo alespoň snížit intenzitu prožívané bolesti kloubů.

Celý článek


Bolest kloubů na ruce

Klouby na rukou bývají jedny z nejvíce zatěžovaných. Úchop a dostatečná pohyblivost všech kloubů ruky je pro nás zásadní pro běžný život. Ve chvíli, kdy se objeví onemocnění kloubů u ruky, začne se snižovat schopnost uchopení. Pohyb ruky bolí a manipulace s rukou bývá bolestivá většinou po celý den.

Celý článek


Pojďme se podívat na kloub pohybovému aparátu

Napadá Vás, jaká rizika skýtá fakt, že podceňujeme a nebo přehlížíme vady našeho pohybového aparátu? Z různých odborných knih víme, jak náš postoj vypovídá o tom, jaké máme sebevědomí, jaký máme charakter, jak jsme na tom se zdravím. Ovšem lze se na to podívat i z druhé strany – svým postojem můžeme měnit svůj charakter, své sebevědomí a doslova zlepšovat své zdraví.

Celý článek


Osteoartritida – jak ji poznáme?

Všímáme si dostatečně a včas prvních příznaků kloubních onemocnění? Dokážeme se jim účinně ve svém životě vyhnout účinnou prevencí?

Celý článek


Antioxidanty

Tvorba volných radikálů kyslíku je nevyhnutelnou součástí aerobního metabolismu lidského organismu. Naše tělo musí čelit oxidačnímu poškození svých biomolekul dostatečnou antioxidační ochranou.

Celý článek


O doplňcích stravy a o našem těle

Během života sbíráme velké množství zkušeností, dostávají se k nám různorodé informace o zdraví a nemocech a je pouze na nás, zda jsme schopni si vše správně interpretovat. Nemusíme čekat, až se nebudeme cítit zcela dobře, své zdraví a život máme ve svých rukách.

Celý článek


K čemu potřebujeme vitamíny? - 2.část

Pro udržení zdravého těla je zapotřebí dbát na racionálně složený jídelníček, který se skládá z vyváženého poměru bílkovin, tuků a cukrů a dostatečném přísunu minerálních látek, stopových prvků a vitamínů.

Celý článek


K čemu potřebujeme vitamíny? - 1.část

Vitamíny jsou nedílnou součástí lidského těla. Jsou nepostradatelnou složkou naší stravy, stejně jako bílkoviny, tuky a sacharidy.

Celý článek


Proč doplňky stravy?

Regály v obchodech přetékají nadbytkem potravin, rodiny namísto za kulturou vyrážejí za velkými nákupy do supermarketů, přesto naše populace trpí enormním nedostatkem živin nezbytných pro normální vývoj.

Celý článek


Tipy pro zdraví

Dopřáváte svému tělu vyjímečnou péči? Děláte pro své tělo dost a nebo příliš málo? Nechte se inspirovat několika užitečnými radami, jakými jednoduchými způsoby stimulovat a povzbudit svůj organismus.

Celý článek


Bavte se s námi ...

Pro své zdraví může každý z nás udělat mnoho. Někdy stačí začít se smát :).

Celý článek


Artróza a jiné neduhy

Zánětlivá onemocnění kloubů dnes postihují i jedince mladší generace. Ve chvíli, kdy se bolest stane nesnesitelnou, hledáme vysvobození a očekáváme rychlé řešení. Mnoho studií přineslo zjištění, že podávání kolagenu a dalších doplňků kloubní výživy pomáhá modifikovat činnost kostních buněk a chrupavek. Přesto jsou údaje o počtu kloubních onemocnění stále alarmující.

Celý článek


Aby záda nebolela

Opěrnou pohybovou soustavu člověka tvoří kostra sestávající z kostí a chrupavek, páteř složená z obratlů, lebka a svalstvo. Přirozeně se hýbat a znát své limity je důležité pro každého z nás. Méně přirozené už pro nás bývá pečovat o svou pohybovou soustavu a předcházet tak zbytečným bolestem.

Celý článek